Valg til diverse bestyrelsesposter

Her kan du se en oversigt over hvem LM-Vestjylland har valgt til forskellige udvalgs- og bestyrelsesposter. Valgene foregår på afdelingsmøderne i marts og november.

Her kan du se en oversigt over hvem LM-Vestjylland har valgt til forskellige udvalgs- og bestyrelsesposter.
Valgene foregår på afdelingsmøderne i marts og november.

 

På afdelingsmødet om foråret er der valg til:

Generalforsamlingen og afdelingsstyrelsen:
Asger Mogensen (2 år, dvs. frem til 2019) 
Knud W. Skov (2 år, dvs. frem til 2019)
Thorkil Lundberg (2 år, dvs. frem til 2020)

Generalforsamlingen:
Birthe Larsen (2 år, dvs. frem til 2020)
Henrik Jakobsen (2 år, dvs. frem til 2019)

Løgumkloster Efterskole:
Karl Haahr (3 år, dvs. frem til 2020)
Kurt Knudsen (3 år, dvs. frem til 2019)

Sædding Efterskole:
Frank Madsen (3 år, dvs frem til 2020)
Jack Nørdam Pedersen (3 år, dvs. frem til 2021)

Efterskolen Solgården:
Mimi Kristensen (3 år, dvs. frem til 2020)
Rikke Brosbøl (3 år, dvs. frem til 2019)

Stubbekøbing efterskole:
Jens Birkmose (4 år, dvs. frem til 2021)
Torben Larsen (4 år, dvs. frem til 2020)

Plejehjemmet Klokkebjerg:
Birgit Storbjerg (3 år, dvs. frem til 2019)
Karsten Ambrosen (3 år, dvs. frem til 2020)
Klaus Bredtoft (3 år, dvs. frem til 2020)
Svend Engrob (3 år, dvs. frem til 2019)
Torben Hvergel (3 år, dvs. frem til 2020)

Plejehjemmet Bakkely:
Hans Jørgen Søndergård (3 år, dvs. frem til 2019)
Lena Storgaard Pedersen (3 år, dvs. frem til 2021)
Rikke Slot Pedersen (2 år, dvs. frem til 2020)
Tove Kristensen (3 år, dvs. frem til 2021)
Vagn Hoffmann Hansen (3 år, dvs. frem til  2020)

Virksund Kursuscenter - Revisor:
Per Madsen (1 år, dvs. frem til 2019)

Revisorer:
Rosa Tobiasen (1 år, dvs. frem til 2019)
Torben Hvergel (1 år, dvs. frem til 2019)

 

På afdelingsmødet om efteråret er der valg til:

Hemmet strand:
Anders Kristensen (3 år, dvs. frem til 2019)
Birgit Enevoldsen (3 år, dvs. frem til 2020)
Gudrun Jensen (3 år, dvs. frem til 2019)
Jørgen Kronborg (3 år, dvs frem til 2018)
Peter Juhl (3 år, dvs. frem til 2020)

Kaj Christensen (formand) er valgt ind for LM-Kids

Luthersk Missionsforenings Højskole (LMH):
Flemming Mose Lauridsen (3 år, dvs. frem til 2019)
Preben Skov-Jensen (3 år, dvs. frem til 2018)

Værestedet "Arken":
Bjarne Sjælland (2 år, dvs. frem til 2019)
Mads Peder Thorlund (2 år, dvs. frem til 2018)
Torben Kjær J (2 år, dvs. frem til 2018)

Værestedet "Café Kilden":
Carl Kristensen (2 år, dvs. frem til 2019)
Ella Mouridsen (2 år, dvs. frem til 2018)

JEM - Module-Calendar

<<  <  August 2018  >  >>
 ma  ti  on  to  fr  lø  sø 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031