"Den der tørster, vil jeg give af kilden med

livets vand for intet" (Åb 21,6)

Valg til diverse bestyrelsesposter

Her kan du se en oversigt over hvem LM-Vestjylland har valgt til forskellige udvalgs- og bestyrelsesposter. Valgene foregår på afdelingsmøderne i marts og november.

Her kan du se en oversigt over hvem LM-Vestjylland har valgt til forskellige udvalgs- og bestyrelsesposter.
Valgene foregår på afdelingsmøderne i marts og november.

 

På afdelingsmødet om foråret er der valg til:

Generalforsamlingen og afdelingsstyrelsen:
Asger Mogensen (2 år, dvs. frem til 2019) 
Knud W. Skov (2 år, dvs. frem til 2019)
Thomas Beck (2 år, dvs. frem til 2018)

Generalforsamlingen:
Birthe Larsen (2 år, dvs. frem til 2018)
Henrik Jakobsen (2 år, dvs. frem til 2019)

Løgumkloster Efterskole:
Karl Haahr (3 år, dvs. frem til 2020)
Kurt Knudsen (3 år, dvs. frem til 2019)

Sædding Efterskole:
Frank Madsen (3 år, dvs frem til 2020)
Jens Kjærgaard (3 år, dvs. frem til 2018)

Efterskolen Solgården:
Mimi Kristensen (3 år, dvs. frem til 2018)
Rikke Brosbøl (3 år, dvs. frem til 2019)

Stubbekøbing efterskole:
Jens Birkmose (4 år, dvs. frem til 2021)
Torben Larsen (4 år, dvs. frem til 2020)

Plejehjemmet Klokkebjerg:
Birgit Storbjerg (3 år, dvs. frem til 2019)
Karsten Ambrosen (3 år, dvs. frem til 2018)
Klaus Bredtoft (3 år, dvs. frem til 2020)
Svend Engrob (3 år, dvs. frem til 2019)
Torben Hvergel (3 år, dvs. frem til 2018)

Plejehjemmet Bakkely:
Hans Jørgen Søndergård (3 år, dvs. frem til 2019)
Lena Storgaard Pedersen (3 år, dvs. frem til 2018)
Lone Kronborg (3 år, dvs. frem til 2020)
Tove Kristensen (3 år, dvs. frem til 2018)
Vagn Hoffmann Hansen (3 år, dvs. frem til  2020)

Virksund Kursuscenter - Revisor:
Per Madsen (1 år, dvs. frem til 2018)

Revisorer:
Rosa Tobiasen (1 år, dvs. frem til 2018)
Torben Hvergel (1 år, dvs. frem til 2018)

 

På afdelingsmødet om efteråret er der valg til:

Hemmet strand:
Anders Kristensen (3 år, dvs. frem til 2019)
Birgit Enevoldsen (3 år, dvs. frem til 2017)
Gudrun Jensen (3 år, dvs. frem til 2019)
Jørgen Kronborg (3 år, dvs frem til 2018)
Peter Juhl (3 år, dvs. frem til 2017)

Kaj Christensen (formand) er valgt ind for LM-Kids

Luthersk Missionsforenings Højskole (LMH):
Flemming Mose Lauridsen (3 år, dvs. frem til 2019)
Preben Skov-Jensen (3 år, dvs. frem til 2018)

Værestedet "Arken":
Jens Holm (2 år, dvs. frem til 2017)
Mads Peder Thorlund (2 år, dvs. frem til 2018)
Torben Kjær J (2 år, dvs. frem til 2018)

Værestedet "Café Kilden":
Carl Kristensen (2 år, dvs. frem til 2017)
Ella Mouridsen (2 år, dvs. frem til 2018)

<< April 2017 >> 
 Ma  Ti  On  To  Fr  Lø  Sø 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930